منتوپلاستی

منتوپلاستی

چانه یکی از نقاط مهم و موثر در زیبایی می باشد . برای اینکه بفهمید جانه با اجزا صورت تناسب دارد . از نیمرخ به آینه نگاه کنید . چانه باید کمی عقب تر از لب پایین باشد . به طوری که نیمه میانی صورت و بینی جلوتر از سایراجزا صورت باشد . موقعیت فک در صورتی که عقب تر از حد نرمال باشد بینی بزرگتر از حد به نظر می رسد برای رفع این مشکل جراحی منتوپلاستی انجام می شود. جراح پلاستیک این عمل را می تواند به بهترین نحو انجام دهد زیرا آشنایی کامل به اجزای صورت دارد . البته باید پزشک علاوه بر داشتن تخصص ، در این زمینه تجربه کافی داشته باشد  .

منتوپلاستی

منتوپلاستی

کاربرد منتوپلاستی

جراحی منتوپلاستی برای موارد ذیل استفاده می شود:

  • بزرگ بودن اندازه چانه
  • کج بودن چانه
  • عقب بودن بیش از حد طبیعی چانه
  • جلوبودن بیش از حد چانه
  • پهن بودن یا کشیدگی شکل چانه
  • دراز بودن چانه
  • بدشکل بودن فرم چانه

نحوه انجام منتوپلاستی

در صورتی که مشکل شکل چانه حاد نباشد با تزریق ژل یا چربی برطرف می شود . در غیر اینصورت جراحی باید انجام شود . در این جراحی فرد تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می گیرد . سپس برشی در چانه زده می شود و استخوان آن جلو آورده می شود . این برش به دو صورت انجام می شود : در داخل دهان ، در بیرون و روی صورت . در صورتی که برش در داخل دهان زده شود بین لثه و لب پایین بافت روی استخوان چانه برداشته شده و لبه پایینی استخوان برداشته شده و به جای مورد نظر انتقال می یابد . ممکن است در این جراحی از پروتز برای تغییر شکل چانه استفاده شود. در صورتی که برش از بیرون باشد برشی در قسمت زیر چانه زده می شود و مانند روش قبل استخوان را برداشته و در محل مورد نظر قرار می دهد. پس از برش پوست بخیه زده می شود . در برخی موارد برای زیبایی بیشتر ناحیه غبغب و گردن باید ساکشن شوند . این جراحی بین 15 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد .

استراحت بعد از منتوپلاستی

بعد از اتمام جراحی منتوپلاستی فرذ باید به مدت یک ساعت در ریکاوری تحت مراقبت قرار گیرد . بستری بعد از این جراحی لزومی ندارد و فرد بعد از حدود 6 ساعت از جراحی می تواند مرخص شود.

ارسال پاسخ

3 × چهار =