جراحی ژینوپلاستی

جراحی ژینوپلاستی

یکی از نقاط مهم در صورت چانه می باشد که شکل آن در تناسب سایر اجزای صورت تاثیرگذار می باشد . بزرگ بودن یا کوچک بودن چانه شکل بینی را تحت تاثیر قرار داده و باعث بزرگ به نظر رسیدن آن می شود. جراحی ژینوپلاستی برای بزرگ کردن چانه های کوچک می باشد . طبق بررسی های انجام شده بالارفتن سن باعث تغییراتی در استخوان های صورت می شود و موجب بزرگ یا کوچک شدن چانه می شود. به همین خاطر این جراحی در بین بزرگسالان شایع می باشد .

ژینوپلاستی

ژینوپلاستی

مشاوره پیش از جراحی بزرگ کردن چانه

قبل از جراحی ژینوپلاستی جلسه ای برای مشورت با جراح ضروری می باشد . در این جلسه جراح به بررسی دقیق چانه و میزان تناسب آن با اجزای صورت می پردازد . فرد نیز انتظارات خود را از جراحی و مشکلات خود را بیان می کند. پزشک در صورتی که فرد شرایط لازم برای عمل را داشته باشد آموزش هایی برای آمادگی برای عمل و مراقبت های بعد از آن به فرد می دهد.

نحوه جراحی بزرگ کردن چانه

ابتدا فرد تحت بی حسی قرار می گیرد در برخی موارد که تغییرات زیادی باید در چانه اعمال شود نیاز به بیهوشی عمومی می باشد . در این جراحی برشی در داخل دهان بین لب پایینی و لثه  زده می شود و  لبه استخوان چانه را جدا کرده و به جلو می کشد سپس با سیم یا پیچ و تسمه فلزی مخصوص آن را در جای جدید فیکس می کند . بعد از پایان جراحی محل برش بخیه زده شده و نواری روی چانه می زند . این جراحی معمولایک ساعت به طول انجامیده و بیمار بعد از چند ساعت مخص می شود . در برخی موارد پزشک توصیه می کند برای بزرگ کردن چانه از پروتز چانه استفاده شود .

بهبودی بعد از ژینوپلاستی

از آنجائیکه برش کمی در داخل دهان زده می شود دوره بهبودی کوتاهتر از مدت زمان جراحی می باشد و امکان ایجاد اسکار بعد از عمل وجود ندارد .

مراقبت ها بعد از جراحی بزرگ کردن چانه

  • بعد از جراحی ورم در ناحیه برش مشاهده می شود که در طی چند هفته بهبود می یابد .
  • در صورت بروز درد از داروهای مسک استفاده کنید .
  • بعد از یک هفته می توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید .

ارسال پاسخ

هفده + هفت =