جراحی پلک

جراحی پلک

چشم به عنوان یکی از اعضای صورت نقش مهمی در زیبایی فرد دارد. چشم ها عضوی حساس می باشد که در بالای صورت قرار دارد . در اطراف چشم بالا و پایین کره چشم کیسه های حاوی چربی وجود دارد که توسط غشایی تثبیت شده است که به آن پلک می گویند که اعضای محافظتی از ان عضله و پوست می باشد . با افزایش سن چشم عضوی می باشد که سریعتر دچار تغییر می شود. پیری یکی از عواملی است که غشا پلک را تضعیف کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را کم می کند در نهایت باعث افتادگی پلک بالا و پایین شده و چین و چروک هایی در اطراف چشم ایجاد می شود. در برخی موارد پلک دچار پف می شوند که در اثر برجستگی کیسه های چربی می باشد . این تغییرات تنها در اثر پیری نمی باشد .در برخی موارد یکی از علائم بیماری متابولیکی کم کاری یا پرکاری تیروئید می باشد که با جراحی پلک قابل درمان می باشد .

جراحی-پلک

جراحی-پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

این جراحی برای برطرف کردن پف پلک ها ، افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی پلک ها و کاهش چین و چروک سطحی پلک ها می باشد. در برخی افراد چین و چروکهای زیاد پلک بالا  به اندازه ای است که مشکلی در بینایی فرد ایجاد می کند. که جراحی پلک نه تنها باعث زیبایی شه بلکه باعث بهبود بینایی می شود.

جراحی پلک پایین

در این جراحی چربی اضافه در پلک پایین خارج شده و پوست نگهدارنده آن کشیده می شود . این جراحی تنها برای بانوان نیست و در بین مردان نیز شایع می باشد .

جراحی پف چشم

در اثر تجمع چربی در پل پایین پف زیرچشم ایجاد می شود که ربطی به خواب آلودگی و آلرژی ندارد . با انجام جراحی چربی برداشته یا جابه جا می شود . این جراحی یکی از روش های جوانسازی صورت می باشد .

جراحی پلک بالا

افتادگی پلک بالا هم در کودکان و هم در بزرگسالان دیده می شود و تنها در اثر فزایش سن نیست. افتادگی پلک در نوزادان باید سریع درمان شود زیرا باعث تنبلی چشم می شود . افتادگی پلک در بزرگسالان در سنین بین 45-50 سالگی ایجاد می شود.   جراحی پلک بالا معمولا با جراحی پف چشم  و لیفت ابرو انجام می شود.

سایر خدمات دکتر محمد اسماعیل هادی زاده :

جراحی بینی طبیعی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد اسماعیل هادی زاده جراح و متخصص گوش و حلق و بینی .

ارسال پاسخ

17 − نه =