جراحی بینی بدون بیهوشی

جراحی بینی بدون بیهوشی

همه افراد به دلایل مختلف از جمله بیماری و بروز حوادثی مانند تصادف نیاز به جراحی پیدا می کنند . این جراحی ها اغلب با بیهوشی عمومی انجام می شود. علاوه بر اینکه جراحی برای فرد عوارضی به همراه دارد، مواد بیهوشی در فرد اثرات منفی می گذارد . بنابراین در عمل های زیبایی نظیر جراحی بینی بدون بیهوشی توصیه می شود. در این جراحی به جای بیهوشی از بی حسی موضعی یا آرام بخش استفاده می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

1 (5)
جراحی بینی با بی حسی موضعی

یکی از روش های جراحی بینی با بی حسی موضعی تامی سنت می باشد . این روش دارای ماده ای به نام لیدوکائین و اپی نفرین می باشد که در زیر لایه پوستی تزریق می شود ( برعکس بیهوشی که در رگها تزریق می شود) . این مواد خطر و عوارضی برای فرد نداشته و ایمن می باشد. مواد موجود در تامی سنت موضع مورد نظر را بی حس کرده و امکان جراحی بدون درد را برای فرد فراهم می کند . از مزایای این روش اینست که احتمال عفونت در جای زخم بعد از جراحی برای فرد وجود ندارد . دلیل این موضوع آنست که مواد موجود در این روش دارای خاصیت باکتریواستاتیک می باشد که باکتری زدایی در محل برش می کند.

تفاوت جراحی بینی با بی حسی موضعی با بیهوشی

1.    کبودی بعد از جراحی بینی در روش بی حسی موضعی به دلیل خونریزی کم در طول عمل و بعد از آن بسیار کمتر از بیهوشی می باشد .
2.    عوارضی مانند استفراغ و حالت تهوع بعد از جراحی بینی با بیهوشی وجود دارد در صورتی که در عمل با بی حسی موضعی این عوارض وجود ندارد.
3.    نحوه تزریق مواد بیهوشی از طریق رگها می باشد در صورتی که در بی حسی موضعی در زیر پوست می باشد که ایمن تر می باشد .
4.    در بیهوشی عمومی فرد هوشیار نیست و در صورت نیاز به جا به جایی در برخی جراحی های زیبایی ( عمل لیپولیز) توسط کادر پزشکی حرکت داده می شوند که خطراتی نظیر دررفتگی مفاصل وجود دارد. در حالی که در بی حسی موضعی فرد هشیار است و می تواند با پزشک همکاری کند و حتی درباره روند جراحی نظر بدهد( مانند میزان تزریق چربی به نواحی از بدن )
5.    جراحی بینی با بیهوشی نیار به تجهیزات اتاق عمل دارد که تنها در این شرایط انجام می شود در صورتی که عمل با بی حسی را می توان در مطب نیز انجام داد .

سایر خدمات دکتر محمد اسماعیل هادی زاده :

جراحی بینی طبیعی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد اسماعیل هادی زاده جراح و متخصص گوش و حلق و بینی .

ارسال پاسخ

10 − شش =