انواع لیفت صورت

لیفت صورت

پوست صورت با بالارفتن سن استحکام خود را به تدریج در اثر کاهش کلاژن سازی از دست مس دهد. این موضوع باعث تغییراتی در صورت می شود که شامل چین و چروک در ابرو و پیشانی ، فرورفتگی گونه می باشد که معمولا در سنین بالای 40 سال در زنان و بیشتر از 50 سال در مردان مشاهده می شود.از بین رفتن خطوط جوانی در حقیقت ممکن است به علت عوامل مختلفی از قبیل نازک شدن پوست، از دست دادن چربی صورت، گرانش، آسیب خورشید، سیگار کشیدن، و همچنین وراثت و استرس باشد.امروزه برای جوانسازی پوست و رفع شلی پوست صورت از لیفتینگ صورت استفاده می شود. بیشترین کاربرد این جراحی بالاکشیدن پوست صورت می باشد که باعث جوان تر شدن و شادابی پوست می شود.

لیفت-صورت

لیفت-صورت

چه افرادی می توانند لیفت صورت انجام دهند ؟

  • افرادی که دارای افتادگی و شلی پوست در ناحیه گردن و قسمت پایین صورت هستند.
  • افرادی که کاهش وزن زیاد داشته اند و شادابی پوست خود را از دست داده اند.
  • افرادی که دارای چین و چروک و خطوطی در ابرو و پیشانی هستند.

انواع لیفت صورت

با توجه به میزان اعمال تغییرات در پوست از روشهایی به شرح ذیل استفاده می شود:

  1. لیفت صورت خفیف

در صورتی که فرد دارای افتادگی و شلی پوست در قسمت پایین صورت باشد ، برشی در جلو و پشت گوش ایجاد می شود . بافتهای پوست کشیده شده و بافتهای زائد برداشته می شود . این جراحی  با بیحسی موضعی یا مواد بیهوشی ساده انجام می شود.

  1. لیفت صورت استاندارد

در این روش برش در قسمت بین چین های پوست یا محل رویش مو در سطح بیشتری ایجاد می شود . ممکن است همزمان با لیفت صورت لیفت گردن برای بهتر شدن نتیجه انجام می شود. این جراحی با بیهوشی عمومی یا خواب عمیق انجام می شود . خواب عمیق برای افرادی که از بیهوشی می ترسند یا ناراحتی قلبی دارند مناسب می باشد . نتایج این جراحی نسبت به لیفت صورت خفیف بهتر و ماندگاری بیشتری دارد .

برای لیفت صورت کجا بریم؟

از آنجائیکه این جراحی زیبایی در صورت می باشد برای انجام آن به جراح پلاستیک مراجعه کنید . زیرا پزشک علاوه بر داشتن دانش کافی از آناتومی صورت می تواند میزان تناسب اجزای صورت را بررسی کند . جراح قبل از انجام عمل در طی جلسه مشاوره به بررسی نواحی صورت پرداخته و انتظارات بیمار را جویا می شود . فرد باید در نظرداشته باشد با انجام این عمل نمی توان از پیری جلوگیری کرد ولی به بهبود ظاهر صورت کمک می کند.

 

 

 

 

 

 

ارسال پاسخ

دو × 4 =